Klima
Klima

Klima

 

 

 

 

Klimalar iklimlendirme için kullanılan hem ısıtma hem de soğutma yapabilen ve kapalı mekanlarda etkili olan elektronik cihazlardır. Kışa aylarında evlerde soba, kalorifer ya da doğalgaz gibi herhangi bir ısınma sistemi varsa alternatif olabilen yaz aylarında ise ortamı ve havayı soğutup serinlemek için tek alternatif olan klimalar birçok farklı marka ve model ile satılmaktadır. Klimalarda önemli olan ise marka ve modelden ziyade klimanın gücüdür. Klima gücü ise klimanın takılacağı ortama göre seçilmeli ve mümkünse bu konuda servislerden destek ve yardım alınmalıdır.

 

 

 

 

Klima Servisi

 

 

Klima servisleri hem montaj hem de montaj hem de kurulum öncesi sizlere teknik destek vermektedir. Klima seçiminin yapılması da servis ekipleri tarafından verilen hizmetlerden birisidir. Klima kullanılacağı oda ve alanın metrekare olarak büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Doğru seçilen bir klima hem alanda sizlere iyi bir ısınma ve soğuma sağlar hem de boşuna yapacağınız elektrik tüketiminin önüne geçer. Bu sebeple klima almadan önce mutlaka servislere danışılmalıdır. Klima satın aldıktan sonra uygun noktaya montajlanması oldukça önemlidir. Bu sebeple işin ehli olan klima servisleri tercihe edilmelidir.

 

 

 

 

Klima Montaj

 

 

Klima montaji iki ayrı montaj işleminden meydana gelir. Bu işlemlerden birisi iç ünitenin montaji diğeri de dış ünitenin montajıdır. İç ünite montajı istenilen noktadan ziyade ısıtma ve soğutmanın en hızlı olacağı kısma yapılmaktadır. Bu sayede sıcak hava ve soğuk hava evde doğru alanlara temas ederek hızlı bir ısı değişikliği sağlayabilir. Havanın kör noktalara gitmesi sizin klimayı daha çok çalıştırmanıza ve enerji kaybı yaşamanıza neden olacağı için bu konuda klima servislerinin bilgi ve yönlendirmelerine güvenmeniz gerekir. 

 

 

 

 

Klima Tamir Bakımı

 


KLİMA BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR

 

* Klima bakımı sağlığınız için önemlidir.

* Birçok hastalıktan korunmanız için, hayati derecede önem taşır.

* Yapılan klima bakımı kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanıza yardımcı olur.

* Yapılan bakım klimanızın ömrünü uzatır.

* Yapılan bakım klimanızın gereksiz zamanlarda arızalanmasının önüne geçer.

* Yapılan klima bakımı yüksek enerji tasarrufu sağlar.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014